مسعود رشید

مسعود رشید – واکنش ترامپ به حمله شارلوتسویل

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

 

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی، حمله اخیر در شهر شارلوتسویل ایالت ویرجینیا را محکوم کرد و گفت پس از شنیدن آن بسیار ناراحت شده است.

پایگاه تحلیلی خبری مسعود رشید: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از ناآرامی‌ها در شهر شارلوتسویل انتقاد کرد.
او در سخنرانی خود گفت: «ما به شدت این نمایش گسترده نفرت، خصومت و خشونت را از همه جنبه ها محکوم می کنیم. این اقدامات مدتهاست در کشور ما اتفاق می افتد. نه (تنها) در دوره دونالد ترامپ و نه (تنها) در دوره باراک اوباما. این اقدامات ریشه ای بسیار بسیار طولانی تر دارند. شرایط بسیار بد شده است و باید کاری در این‌باره انجام گیرد. نباید کودکی بعد از این از این بترسد که از خانه خارج شود. من با فرماندار ویرجینیا صحبت کردم و توافق کردیم نفاق و نفرت باید از میان برود.»
رئیس جمهور آمریکا افزود: من این را به جد می‌گویم کشور ما بسیار رکوردهای خوبی در اشتغال‌زایی دارد، ما شرکت‌های زیادی را دیده‌ایم که به کشور بازگشته‌اند. ما در حال مذاکره توافق‌های جدید برای کارگران هستیم. اما زمانی که من این اتفاقات در شارلوتسویل را دیدم بسیار ناراحت و غمگین شدم. از پلیس و گارد ملی بسیار در این‌باره و به خاطر عملکرشان متشکر هستم. ما باید این مساله را به یاد داشته باشیم که رنگ‌، نژاد و گرایش سیاسی ما مهم نیست، بلکه اولویت ما باید آمریکا باشد. ما از اینکه آمریکایی هستیم باید مفتخر باشیم. ما شرایط در شارلوتسویل را بررسی خواهیم کرد تا چنین اتفاقاتی را ریشه‌کن کنیم. دولت من روابط میان مقامات و شهروندان را بهبود خواهد داد. مردم نیز باید باهم با احترام برخورد کنند و به صورتی ایده آل آن به هم عشق بورزند. ترامپ اضافه کرد: ما باید زخم‌ها در شارلوتسویل را التیام ببخشیم و این کار باید هرچه سریع‌تر انجام شود. من عاشق تمام مردم آمریکا هستم. آمریکا برای من اول است و مردم آمریکا نیز به همین شکل. ما عظمت را به آمریکا باز می‌گردانیم».

د