مسعود رشید

مسعود رشید – ايران بايد به قطب توليد آلومينيوم در منطقه تبديل شود

۲ شهریور ۱۳۹۶

 

چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۹

در مراسم افتتاح خط چهار توليدآلومينيوم ايران تاكيد شد؛

Share/Save/Bookmark

آيت الله دري نجف آبادي با تقدير از مديريت آلومينيوم سازي ايران، اقدامات صورت گرفته در زمينه بهينه سازي خط چهار اين مجموعه را ارزشمند برشمرد و اضافه کرد: ظرفيت توليد آلومينيوم در استان مرکزي مي بايست حداقل به يک الي يک ونيم ميليون تن برسد.

مسعود رشید# نماينده ولی فقيه در استان مرکزی در آيين افتتاح و راه اندازی خط چهار توليد مجموعه آلومينيوم ايران با تاكيد بر اينكه دولت دوازدهم بايد با همت مسئولين استان، گام هاي بلندتري را براي حل مشكل صنايع نيمه ورشکسته و احياي واحدهاي صنعتي استان مركزي بردارد افزود: بايد با برنامه ريزي مدون و طي يک فرايند علمي و منطقي؛ مجموعه هايي صنعتي كه با مشكلات روبرو هستندرا به مسير اصلي توليد، کار و فعاليت بازگردانيم.
 
به گزارش افق انرژی؛ آيت الله دري نجف آبادي با تقدير از مديريت آلومينيوم سازي ايران، اقدامات صورت گرفته در زمينه بهينه سازي خط چهار اين مجموعه را ارزشمند برشمرد و اضافه کرد: ظرفيت توليد آلومينيوم در استان مرکزي مي بايست حداقل به يک الي يک ونيم ميليون تن برسد.

امام جمعه اراک تصريح كرد: در حال حاضر توليد آلومينيوم در کشور ما حدود پانصد هزار تن مي باشد، در کشور چين که سابقه ي طولاني اين صنعت را هم در گذشته نداشته؛ با احداث يکصد و هفت کارخانه آلومينيوم سازي، سالانه سي و دو ميليون تن توليد دارند.

وي با بيان اينكه امارات متحده عربي سالانه يک ونيم ميليون تن و روسيه يک هزار و هشتصد تن توليد دارد افزود: همگي بايد دست به دست هم داده و با کوشش و تلاش مضاعف، توليد ناخالص ملي را بالا ببريم و همگي در رشد و شکوفايي سهيم باشيم.

استاندار استان مرکزي نيز با تقدير از مجموعه مديريتي آلومينيوم سازي ايران گفت: براي بهينه سازي خط۴ اين مجموعه تلاش بسياري شد و اين مهم در دولت تدبير و اميد اتفاق افتاد و برگ زرين ديگري از افتخار و سازندگي براي صنعت گران صنعت آلومينيوم کشور رقم خورد.

مهندس زماني قمي اظهار اميدواري كرد ان شالله با همين روحيه، جديت و بردباري صنعت آلومينيوم کشور به روزهاي درخشان و شرايط ايده آل برسد.

مديرعامل آلومينيوم سازي ايران نيز با اشاره به اهداف بهينه سازي خط ۴ گفت: تصفيه گازهاي سلول هاي الکتروليز احيا با راندمان ۹۸ درصد تکنولوژي روز فرانسه، توليد آلومينيوم با کيفيت رقابتي و مطابق با استانداردهاي جهاني، تجهيز کارگاه به سيستم اتوماسيون، صرفه جويي و کاهش مصرف برق در فرآيند توليد، حفظ سهم توليد آلومينيوم در برنامه کلان کشور و صرفه جويي در مصرف مواد اوليه بخشي از اهداف افتتاح اين خط است.

بهمن اخوان با اشاره به وضعيت بحراني بزرگترين مجموعه ايرالكو در سال گذشته گفت: در ابتداي حضورم در اين مجموعه صنعتي اين واحد هزار و ۳۰۰ ميليارد دلار بدهي و ۲۸۰ ميليارد دلار زيان‌دهي داشت افزود: حساب‌ها و انبارها خالي بود و مي‌بايست در پايان ماه ۳۰ ميليارد تومان حقوق پرداخت مي‌شد و شرکت در مرحله ورشکستگي قرار داشت.

وي ادامه داد: ما شعار را تبديل به شعور و شعور را تبديل به کار و سازندگي کرديم و نتيجه اقدامات چند ماه گذشته افتتاح کارگاه توليد ۵۰ هزار تني بيلت در ارديبهشت ماه و راه‌اندازي خط چهار مي باشد.

وي تصريح کرد: تامين اعتبار براي بهسازي و راه‌اندازي خط چهار از محل بستانکاري هايي تامين شد که ضمانتي بابت بازپرداخت آنها داده نشده بود ولي با پيگيري قاطعانه طلب وصول و هزينه خط چهار شد.

مديرعامل آلومينيوم سازي ايران با اشاره به خروج اين مجموعه از ذيل ماده ۱۴۱ از بازگشايي نماد بورس ايرالکو خبر داد و گفت: آلومينيوم ايران از يک بنگاه ورشکسته سياسي به يک بنگاه اقتصادي و توليدي تبديل شده است.

بهمن اخوان توقف فروش محصولات به صورت تهاتر، تلاش براي ساماندهي و بهبود وضعيت دارايي‌هاي شرکت، ساماندهي قراردادها و پيمانکاران شرکت از طريق اصلاح ساختار سازماني مربوطه، کسب سود بالغ بر ۸ ميليارد تومان در سه ماهه نخست سال جاري، خريد مواد اوليه بدون واسطه را از جمله اقدامات انجام شده در اين مدت برشمرد.