مسعود رشید

مسعود رشید – کلاهبرداری ۲ میلیاردی در کرج

۱۲ شهریور ۱۳۹۶

 

شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۵

Share/Save/Bookmark

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری هشت نفر از اعضای باند آدم ربایی و جعل و کلاهبرداری با اعتراف به دو میلیارد ریال کلاهبرداری و سرقت خبر داد .

مسعود رشید# جانشین فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری هشت نفر از اعضای باند آدم ربایی و جعل و کلاهبرداری با اعتراف به دو میلیارد ریال کلاهبرداری و سرقت خبر داد .

سرهنگ “محمد کریم بیات”  گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده آدم ربایی ازشعبه ۲۲ دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس آگاهی استان البرز، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی این پلیس قرار گرفت.

 

وی افزود: در تحقیقات اولیه از شاکی پرونده مشخص شد که در روز حادثه برای خرید مایحتاج روزانه از منزل خارج می‌شود که ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید با زور و تهدید وی را سوار خودرو کرده و پس از ضرب وشتم و درگیری وی را به جای نامعلومی انتقال داده و او را در یک اتاق تاریک با دست و پا و چشم بسته زندانی می‌کنند.

 

جانشین رئیس پلیس البرز اضافه کرد: متهمان پس از گذشت چند روز از گروگان گیری، از وی اثر انگشت‌های زیادی را روی برگه‌های سفید گرفته و با توجه به اینکه به صورت مجردی زندگی می‌کرده با استفاده از دسته کلید به منزل وی رفته و کلیه اسناد و مدارک هویتی و مالکیتی او را به سرقت برده و پس از یک هفته او را ر‌ها می‌کنند.

 

سرهنگ بیات افزود: با توجه به برداشت مبلغ یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال به شیوه برداشت از حساب و ارائه وکالتنامه جعلی، استعلام از بانک‌های مربوطه انجام و مشخص شد که حساب‌های شاکی توسط دو نفر برداشت و به حساب فردی به نام «م-پ» واریز شده است.

 

جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان پس از انتقال وجوه بلافاصله حساب خود را خالی و کلیه آدرس‌های اعلامی آن‌ها به بانک نیز واهی بوده است اظهار داشت: این فرضیه که متهمان آدم ربایی با یک باند جاعل در اعمال مجرمانه خود همکاری می‌کنند قوت گرفت.

 

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که، در واقع باند مذکور متشکل از افراد آدم ربا و جاعل مدارک هستند که با استفاده از کارت ملی و شناسنامه شاکی با جعل کارت ملی وی و تصویر فردی همسن و سال او اقدام به تنظیم وکالتنامه‌های جعلی کرده و اموال وی شامل پول نقد، زمین و آپارتمان به مبلغ دو میلیارد ریال به نام متهمان ثبت شده است.

 

سرهنگ بیات افزود: با تلاش شبانه روزی ماموران دفترخانه‌ای که اقدام به ثبت اسناد جعلی می‌کرد شناسایی و از طریق متصدی دفتر یکی از افراد جاعل در تهران شناسایی و در چند عملیات پلیسی به همراه دو نفر دیگر از همدستانش دستگیر و اذعان داشتند که از هویت افراد آدم ربا اطلاعی ندارند.

 

این مقام انتظامی گفت: در ادامه، تحقیقات جهت شناسایی افراد آدم ربا، آغاز شد تا اینکه با اقدامات پلیسی و رد زنی‌های اطلاعاتی فردی به نام «م – پ» شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و طی اعترافات نامبرده سه نفر از همدستانش در تهران و دو نفردیگر نیز در شهر مشهد دستگیر شدند.

 

سرهنگ بیات اظهار داشت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر دو فقره آدم ربایی و کشف پیش دستانه آدم ربایی اعتراف کرده و گفتند که نقشه آدم ربایی صاحب خانه یکی از اعضای باند را نیز طرح ریزی کرده بودند و با بدست آوردن اسناد و مدارک مالکیت صاحب منزل، وکالتنامه جعلی تنظیم کرده و قصد داشتند تا در همان شب اعضای خانواده اش را با نقشه یکی پس از دیگری به سر قرار کشانده و پس از حبس در منزل و گرفتن اثر انگشت با همان وکالتنامه جعلی، آپارتمان را به نام خود ثبت کنند.

 

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان با قرار بازداشت موقت برای روشن شدن زوایای پنهان و اعمال مجرمانه خود در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند گفت: شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری و یا آدم ربایی قرار گرفته اند برایطرح شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند.