مسعود رشید

مسعود رشید – نقشه نتانیاهو برای برجام در سخنرانی مجمع عمومی

۲۸ شهریور ۱۳۹۶

 

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفته است که نخست‌وزیر این رژیم قصد دارد بخش مهمی از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را به توافق هسته‌ای ایران اختصاص داده و «برجام را به نوعی به سوریه مرتبط کند».

پایگاه تحلیلی خبری مسعود رشید: بنا بر گزارش «تایمز اسرائیل»، نی دانون تأکید کرد، نتانیاهو در این سخنرانی به وضوح اعلام خواهد کرد که از دیدگاه تل‌آویو، اجرای توافق هسته‌ای ایران (برجام) نباید ادامه داشته باشد.

وی در ادامه به این روزنامه صهیونیستی گفته است: «مسئله کره شمالی نیز نگران‌کننده است، اما ما به خاورمیانه اهمیت می‌دهیم. ایران مهمترین بخش از سخنرانی نخست‌وزیر نتانیاهو است، هم موضوع توافق هسته‌ای و هم آنچه آنها (ایرانی‌ها) در منطقه در حال انجام آن هستند».

سفیر رژیم صهیونیستی ادامه داد، «ممانعت از ایجاد پایگاه ایران در بلندی‌های جولان از طریق حزب‌الله به عنوان نائب این کشور و همچنین به عنوان بخشی از توافق برای پایان یافتن جنگ داخلی سوریه، تقریبا مهمترین مسئله برای اسرائیل است».

دانون در ادامه ادعاهای خود گفت: «امروز، ایرانی‌ها منابع مالی بیشتری دارند، قادرند نیروهای بیشتری اعزام کنند و تسلیحات بیشتری ارسال کرده و از حزب‌الله حمایت کنند. تمام اینها به هم مرتبط است. من فکر می‌کنم که نخست‌وزیر که متخصص این کار است حتما گره‌ها را به هم متصل می‌کند. وی تصویر کلی آنچه را که از زمان توافق اتفاق افتاده و نتایج آن را تا به امروز نشان خواهد داد».

وی افزود: «من بر این باورم که امروز مردم جهان تهدیدی را که ما روزی از آن صحبت می‌کردیم درک می‌کنند و نهایتا این، تهدیدی برای خودشان می‌شود».

سفیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت، نتانیاهو قرار است یک روز پس از سومین دیدار خود با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند و در این سخنرانی به این موضوع خواهد پرداخت که برجام باید اصلاح شود یا به طور کامل از بین برود.

دانون ادامه داد: «از نخست‌وزیر خواهید شنید که اقدامی باید صورت گیرد. ما از ابتدا هم با این توافق موافق نبودیم و هنوز هم معتقدیم که این یک توافق بد است.»

د