مسعود رشید

مسعود رشید – مطلب روزنامه شرق کذب محض است

۶ مهر ۱۳۹۶

مطلب روزنامه شرق کذب محض است

 

به گزارش مسعود رشید، دفتر سخنگوی دولت پیرو انتشار مطلبی خلاف واقع از زبان محمدباقر نوبخت در روزنامه شرق مورخ ۵ مهر ۱۳۹۶ تاکید کرد: نوبخت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به هیچ وجه از واژه ‘بودجه خوار’ استفاده نکرده و انتساب این واژه سخیف به وی در تیتر گزارش و تکرار آن در متن تکذیب می گردد.
متن جوابیه دفتر سخنگوی دولت به شرح زیر است:
«جناب آقای رحمانیان
مدیرمسئول محترم روزنامه شرق
با سلام و احترام
پیرو درج تیتر اول روزنامه شرق در شماره مورخ ۵ مهر ۱۳۹۶ با عنوان ‘نوبخت در بررسی سند دخل و خرج کشور بر هزینه‌های غیرقابل‌ کاهش تأکید کرد: ٤ دستگاه بودجه‌خوار داریم’ وفق ماده ۲۳ قانون مطبوعات تکذیبیه ذیل جهت انتشار در اولین شماره در همان صفحه و جایگاه (تیتراول) ارسال می شود.
دفتر سخنگوی دولت»
پیرو انتشار گزارشی با عنوان ‘نوبخت در بررسی سند دخل و خرج کشور بر هزینه‌های غیرقابل‌کاهش تأکید کرد: ٤ دستگاه بودجه‌خوار داریم’ درصفحه یک روزنامه شرق مورخ ۵ مهر ۱۳۹۶ برای استحضار مخاطبان گرامی این روزنامه تاکید می گردد، که محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به هیچ وجه از واژه ‘بودجه خوار’ استفاده نکرده و انتساب این واژه سخیف به وی در تیتر گزارش و تکرار آن در متن تکذیب می گردد.
لازم به یادآوری است که سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بخشی از نشست خبری خود در تشریح ترکیب منابع و مصارف و محل مصرف اعتبارات هزینه ای بودجه اظهار کرد: ۴ دستگاه بیشترین بودجه جاری را می گیرند.
مع الاسف خبرنگار روزنامه شرق با عدم رعایت دقت و اصول حرفه ای به صورت مستقیم از زبان سخنگوی دولت این دستگاه ها را با عبارت ‘بودجه خوار’ معرفی کرد که این مطلب کاملا کذب و بی اساس است.