مسعود رشید

مسعود رشید – طولانی ترین پله برقی جهان در چین را ببینید + عکس

۲۴ مهر ۱۳۹۶

 

کد مطلب: ۹۹۲۷۸

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۲۵

این پله برقی مخصوص گردشگران بوده و در قلب کشور چین، در منطقه انشی گرند کانیون (Enshi Grand Canyon) در استان هوبیی (Hubei) ساخته شده و با ۶۸۸ متر طول (۲۲۵۷ فوت)، طولانی ترین پله برقی جهان لقب گرفته است.

به گزارش مسعود رشید، منطقه انشی گرند کانیون در چین یکی از چشم نوازترین مناظر طبیعی جهان را داراست که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می‌کند و با ساخت این پله برقی طولانی، گردشگران می‌توانند با خیالی آسوده به تماشای مناظر دیدنی و مسحورکننده اطراف خود بپردازند. این پله برقی ظرفیت بالایی نیز دارد؛ به گفته مسوولین چینی و سازندگان طولانی ترین پله برقی جهان ، این پله برقی قادر است در هر ساعت ۷۳۰۰ بازدیدکننده را حمل کند و به همین دلیل، پیش‌بینی می‌شود با این ظرفیت، سالانه چشم ۳۰۰ هزار گردشگر را به تماشای یکی از زیباترین مناظر جهان باز نماید.
این پله برقی که در کوهستان کیژینگژای (Qixingzhai) واقع شده، به گونه‌ای طراحی شده که با حرکت مارپیچی و ∑ مانند، از این کوهستان بالا برود. به علاوه این که طولانی ترین پله برقی جهان از موادی سازگار با محیط زیست ساخته شده است؛ اسکلتی چوبی داشته و سقف آن نیز از موادی خاکستری و قابل بازیافت درست شده است. این پله برقی در اوایل ماه جاری و در روز ملی چین افتتاح گردیده و هزینه بازدید برای هر شخص، تنها ۳ دلار تعیین شده است.