مسعود رشید

مسعود رشید – ضد حملات سنگین داعش برای اشغال مجدد شهر المیادین/ نیروهای مقاومت به ورودی مناطق تحت تصرف نیروهای کُرد در شرق دیرالزور رسیدند

۱ آبان ۱۳۹۶

 

آخرین تحولات میدانی سوریه

تروریست های داعش تلاش می کنند با اشغال مجدد شهر المیادین یا شعله ور کردن درگیری در این محور از پیشروی نیروهای جبهه مقاومت به سوری میادین نفتی «المعمر» جلوگیری کنند.

پایگاه تحلیلی خبری مسعود رشید: از ساعتی قبل، دهها تن از عناصر تروریستی داعش در یک ضد حمله سنگین، عملیاتی را برای اشغال مجدد شهر المیادین در مرکز استان دیرالزور انجام دادند؛ این حملات گسترده از محور جنوبی شهر صورت گرفت.
تروریست های داعش در گام نخست، چند خودروی انتحاری را از مناطق « القوریه و محکان» به سوی مواضع نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه در  مزارع جنوبی شهر ( طیبه)  روانه کردند؛ نیروهای جبهه مقاومت موفق شدند تعدادی از خودروهای انتحاری را قبل از رسیدن به مواضع با موشک های حرارتی منهدم کنند.

در ادامه یگان های پیاده تروریست‌های داعش به میدان آمدند؛ درگیری های شدید در محورهای مورد اشاره همچنان ادامه دارد؛ یک منبع میدانی در شهر المیادین گفت: نیروهای جبهه مقاومت دست برتر را در میدان نبرد دارند و تا حدودی موفق به دفع حملات اولیه تروریست‌ها شده اند.
تروریست های داعش تلاش می کنند با اشغال مجدد شهر المیادین یا شعله ور کردن درگیری در این محور از  پیشروی نیروهای جبهه مقاومت به سوری میادین نفتی « العمر» جلوگیری کنند؛ نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت پس از آزادسازی شهر المیادین خود را برای پاکسازی شهرک « ذبیان» (دروازه ورود به میادین نفتی العمر) آماده می کردند.

از شرق شهر دیرالزور (شرق رود فرات) هم خبر می رسد، نیروهای جبهه مقاومت به پیشروی ها در محور شهرک « خشام» ادامه دادند و موفق شدند خود را به مواضع تحت تصرف نیروهای دموکراتیک کرد سوریه برسانند؛ رصدهای میدانی جبهه مقاومت نشان می دهد تروریست های داعش خود را برای انجام عملیات اشغال مجدد شهرک خشام آماده می کنند.
نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت پس از درگیری های سنگین چند ساعته در حومه شهرک «الحسینیه» توانستند کارخانه کاغذسازی را از اشغال تروریست های داعش خارج کنند و ۳۰ تن از تروریست های داعش را به هلاکت برسانند.

عملیات نیروهای جبهه مقاومت  در غرب شهر دیرالزور هم برای یکسره کردن کار تروریست های داعش ادامه دارد؛ در حال حاضر نیروهای سوری و مقاومت در تلاش هستند محله « حویجه صکر» را به طور کامل پاکسازی کنند.

د