مسعود رشید

مسعود رشید – برنامه «اوستیای شمالی» برای همکاری با ایران

۲۴ آذر ۱۳۹۶

 

رئیس جمهوری اوستیای شمالی در منطقه قفقاز شمالی روسیه گفت که همکاری با ایران را در اولویت می دانیم و برای توسعه روابط با این کشور برنامه ریزی کردیم.

پایگاه تحلیلی خبری مسعود رشید: «ویاچسلاو بیتاروف» رئیس جمهوری اوستیای شمالی در همایش بین‌المللی کاربردی ایران- قفقاز شمالی در دانشگاه دولتی اوستیای شمالی در ولادی قفقاز گفت: اوستیای شمالی از برگزاری این همایش با چنین ابعادی خرسند است زیرا روابط ویژه این جمهوری و ایران را به هم پیوند می دهد.
پورتال خبری دولت محلی اوستیای شمالی به نقل از سخنان بیتاروف نوشت: روابط اوستیای شمالی با ایران ریشه های تاریخی دارد و از اشتراکات زبانی و فرهنگی با آن برخوردار است.
وی افزود: از مدت ها پیش با ایران روابط دوستانه داریم و علاقه مند به شناخت بیشتر و توسعه همکاری با این کشور هستیم.
رئیس جمهوری اوستیای شمالی به شرکت هیات بزرگی از ایران به سرپرستی مجتبی خسروتاج قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت در این همایش اشاره کرد و گفت: با توجه به شرکت این هیات در این رویداد در اوستیای شمالی امکانات گسترده ای برای همکاری فراهم می شود.
وی ادامه داد: در این همایش طرح های مهم اقتصادی مشترک میان ایران و منطقه قفقاز روسیه و راههای گسترش همکاری های اقتصادی و بازرگانی بررسی شد. بیتاروف گفت: امیدوارم اوستیای شمالی با داشتن ظرفیت های علمی، اقتصادی و آموزشی گسترده نقش شایسته ای در تحکیم روابط میان ایران و روسیه بازی کند.
وی افزود: برای بررسی امکان جذب سرمایه گذاری ایران در طرح های مهم و تحکیم همکاری در عرصه هایی همچون صنایع، کشاورزی، ساختمان سازی و گردشگری آمادگی داریم.
همایش بین‌المللی کاربردی ایران- قفقاز شمالی « تاریخ و چشم‌انداز های همکاری» از روز سه شنبه در دانشگاه دولتی اوستیای شمالی در شهر ولادی قفقاز آغاز و امروز پایان یافت.

د