مسعود رشید

مسعود رشید – ولایتی: علت تغییر موضع آمریکا پیروزی‌های جبهه مقاومت بود

۵ دی ۱۳۹۶

 

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی علت عقب نشینی آمریکا از مواضعش در باره قدس را پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت و ترس از ایجاد انتفاضه سوم اعلام کرد.

پایگاه تحلیلی خبری مسعود رشید: علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی صبح امروز(سه شنبه ۵ دی) در نشست خبری، با اشاره به قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل درباره قدس گفت: علت تغییر موضع طرفداران آمریکا پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در عراق و سوریه و یمن بود که مبادا همراهی با آمریکا موجب انتفاضه سوم شود و با چنین وضعیتی معلوم نیست سرنوشت منافع غربی‌ها چه می‌شود.

وی افزود: مصوبه سازمان همکاری‌های اسلامی مصوبه قاطعی نبود و فلسطین را دو بخش کرده بودند که خلاف نظر جمهوری اسلامی است.ولایتی با بیان اینکه این قطعنامه قدس شرقی را پایتخت فلسطین اعلام کرده بود، اظهار داشت: تمام قدس متعلق به فلسطین است و ما دو بخش و دو قدس را قبول نداریم. جمهوری اسلامی هم نظر خود را اعلام کرده بود ولی آنچه تصویب شد با واقعیت‌ها تطبیق نداشت.دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی اعلام کرد: به زودی شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی را تشکیل می ‌دهیم و تصمیمات خود را می‌گیریم.

د