مسعود رشید

مسعود رشید – فعالیت‌های پدافندغیرعامل با هماهنگی دولت انجام شود

۶ دی ۱۳۹۶

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ستادکل و سازمان پدافند غیرعامل کشور اصرار دارند عمده فعالیت‌های پدافندغیرعامل با هماهنگی حداکثری با دولت انجام شود.

پایگاه تحلیلی خبری مسعود رشید: بیست و دومین جلسه کمیته دائمی شورای عالی پدافند غیرعامل به ریاست سرلشکر محمد باقری و با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و اعضاء کمیته دائمی پدافند غیرعامل با دستور جلسه “سند راهبردی پدافند غیرعامل منابع و ذخایر ژنتیک کشور در برابر تهدیدات و آسیب های زیستی” برگزار شد.

در این جلسه سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان پدافند غیرعامل کشور اصرار دارند عمده فعالیت‌های پدافند غیرعامل با هماهنگی حداکثری با دولت انجام گرفته شود، گفت: در این رابطه تلاش های زیادی برای هماهنگی انجام شده و امید داریم که این هماهنگی برای پیشبرد امور افزایش یابد.

علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته دائمی پدافند غیرعامل، در این جلسه با اشاره به اجرای تدابیر و سیاست های پدافند غیرعامل در حوزهای مختلف از جمله هسته ای خاطر نشان کرد: پدافند غیرعامل توانسته است پایداری و امنیت لازم را به این زیرساخت ها بدهد.

با توجه به حضور مسئولین ذی ربط دستگاه های اجرایی در این جلسه، مقرر شد دبیرخانه دائمی همه مباحث تخصصی حوزه ژنتیک را در جلسات کارشناسی و با حضور مسئولین ذی ربط دستگاه های اجرایی مطرح و نتایج کارشناسی شده موضوعات تخصصی را برای تصمیم گیری به جلسات کمیته دائمی ارائه دهد.

لازم به ذکر است رسالت سند پدافند غیر عامل کشور عبارت است از: صیانت و حفاظت از ذخایر و منابع ژنتیکی کشور و کمک به ارتقاء امنیت و سلامت، غذا و اقتصاد جامعه در برابر تهدیدات و آسیب های زیستی محتمل.

د