مسعود رشید

مسعود رشید – در اختلافات اساسی به همه‌پرسی مراجعه کنیم

۲۳ بهمن ۱۳۹۶

 

کد مطلب: ۱۰۶۱۸۷

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸

رئیس جمهور: اگر در دو تا مسأله اختلاف نظر داریم، جناح‌ها اختلاف دارند، دعوا و شعار ندارد، صندوق آراء را بیاوریم و طبق اصل ۵۹ قانون اساسی هر چه مردم گفتند، به آن عمل کنیم

در اختلافات اساسی به همه‌پرسی مراجعه کنیم

 

به گزارش مسعود رشید،  رئیس جمهوری ساعاتی بعد از اتمام سخنرانی خود در مراسم ۲۲ بهمن بر مراجعه به اصل ۵۹ قانون اساسی یعنی همه پرسی تاکید کرد.  به گزارش « ایران» روحانی در توئیتر نوشت: قانون اساسی بن بست ها را برداشته است؛ هر جا در مسایل مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، اختلاف نظری داریم باید به اصل ۵۹ قانون اساسی یعنی آرای مردم و همه پرسی مراجعه کنیم.»
روحانی صبح امروز هم در بخشی از سخنرانی خود در میدان آزادی گفت: هر که قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی است و  همه شامل تمام قوا و نیروهای مسلح باید به قانون اساسی عمل کنیم. قانون اساسی بن‌بست‌ها را برداشته و ظرفیت بسیار بزرگی دارد.
وی  با تاکید بر اینکه “اگر جایی ما با هم بحث داریم باید به اصل ۵۹ قانون اساسی مراجعه کنیم”، گفت: اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانون‌گذاری و اعمال قوه مقننه در مسایل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی،  مراجعه به آراء مستقیم مردم است. اگر در دو تا مسأله اختلاف نظر داریم، جناح‌ها اختلاف دارند، دعوا و شعار ندارد، صندوق آراء را بیاوریم و طبق اصل ۵۹ قانون اساسی هر چه مردم گفتند، به آن عمل کنیم، این ظرفیت قانون اساسی ماست و باید به ظرفیت‌های قانون اساسی‌مان عمل کنیم.
رییس جمهور تاکید کرد: یک مقدار مدارا و آستانه تحمل ما باید افزایش  یابد و  در کنار هم ، برای کشور‌ و ملت تلاش کنیم. همانطور که در حرم امام گفتم، سه چیز برای ما اصل است؛ اسلام، ایران و ملت ایران و “همه ما برای اسلام، همه ما برای ایران و همه ما برای ملت ایران”./