مسعود رشید

مسعود رشید – در این کره خاکی تنها کشوری که مردمش برای خودشان تصمیم‌ میگیرند، ایران است/ جوانان ما در عراق و سوریه جان دادند اما سهمی از بازار آنها نداریم

۱۱ اسفند ۱۳۹۶

در این کره خاکی تنها کشوری که مردمش برای خودشان تصمیم‌ میگیرند، ایران است/ جوانان ما در عراق و سوریه جان دادند اما سهمی از بازار آنها نداریم

 

به گزارش مسعود رشید،حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در دومین خطبه نماز جمعه مشهد مقدس با عرض تسلیت به‌مناسبت وفات حضرت ام‌البنین (س) گفت: آن عشق بی‌نظیری که ابوالفضل (ع) به امام حسین (ع) داشت، بخشی مربوط به ذوب شدگی در ولایت بود و بخشی نیز ناشی از وراثت انفعالی از این خانم بود.
او ضمن تشریح جایگاه این بانوی بزرگ جهان اسلام خاطرنشان کرد: نام این خانم بزرگوار «فاطمه» بود، اما برای این‌که فرزندان یاد حضرت فاطمه، ماردشان نیافتند، می‌گفت من را ام‌البنین صدا بزنید.
وی با بیان این‌که جایگاه حضرت ام‌البنین جایگاه مادران شهداست، خاطرنشان کرد: این خون‌های شهدا و این مادران شهید، بر گردن و بر عهده ما، بار مسئولیت و تکلیف هستند. امروز اما جبهه‌ای سنگین‌تر از جبهه دفاع مقدس پیش‌روی ما قرار دارد و باید مقاوم‌تر و قوی‌تر در برابر دشمنی که به‌مراتب شیطانت‌صفت‌تر بوده فتنه‌هایی بیشتر می‌کند، بیاستیم.
وی افزود: متاسفانه عوامل نفوذی، چه در جریان‌های اجتماعی و چه در مدیریت‌های نظام، دانسته یا نادانسته ما را مدیریت می‌کنند. این‌ها طوری ما را مدیریت می‌کنند که حتی در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی نیروهای انقلاب، به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: نقشه دشمن فریب دادن ما است و باید توجه داشته باشم، در این کره خاکی تنها کشوری که مردم آن، خودشان برای خودشان تصمیم می‌گیرند، همین کشور است. حتی امریکایی‌ها خودشان برای خودشان تصمیم نمی‌گیرند. تنها ما هستیم که خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم.
او یادآور شد: امروز که دشمنان از هر فرصتی استفاده می‌کنند، این مدیران ما هستند که باید وابستگی ما را به خارح از کشور کمتر کرده و از توانایی داخلی استفاده کنند. این مسیری است که رهبری نیز راه آن را در اقتصاد مقاومتی تبیین و تشریح کردند.
 خطیب نمازجمعه مشهد مقدس تاکیدکرد: رهبری مهمترین اقدام برای تحقق اقتصادی مقاومتی را فرهنگ‌سازی برای آن عنوان کرده‌اند. این‌که هر روز با اتومبیل فلان، خانه فلان و تجمل‌گرایی مقابل مردم نمایش بدهیم، آن هم در مقابل جامعه‌ای که مشکل دارد و شغل هم  ندارد، اقتصاد مقاومتی نیست.
علم‌الهدی خاطرنشان کرد: این‌که هر آن، ماشین‌های خارجی رنگارنگ را به نمایش بگذارید، درست نیست. امام بزرگوار فرمودند خدا نیاورد آن روزی که سیاست مسئولان ما پشت کردن به محرومان باشد، یعنی در برنامه‌ریزی‌ها یک عده پولدار را هدف قرار بدهند و فقط برای آن‌ها برنامه ریزی کنیم.
 وی با بیان این‌که ما در فرهنگ‌سازی برای اقتصاد مقاومتی مشکل داریم، تاکید کرد: مقام معظم رهبری چالش‌ها و ظرفیت‌های اجتماعی را نشان دادند. امروز اگر عزیزان می‌خواهند در ستاد اقتصاد مقاومتی به مردم گزارش بدهند، باید براساس شاخصه‌های خود مقام معظم رهبری گزارش بدهند. مقام معظم رهبری ظرفیت‌ها و چالش‌های اقتصاد مقاومتی را مشخص کرده و حرف اولشان، فرهنگ‌سازی برای اقتصاد مقاومتی است. آیا با این تجمل‌گرایی‌ها می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم.
وی افزود: اکنون ۳ سال است که مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی مطرح کرده و این وضع بازار ما است که با اجناس خارجی پر شده است.
خطیب نماز جمعه مشهد مقدس یادآور شد: این‌که بی‌حساب و کتاب اتومبیل‌های خارجی و رنگارنگ وارد کرده و در خیابان‌ها نمایش بدهیم، کجایش منطبق بر اقتصاد مقاومتی است. جوانان ما به‌عنوان دفاع از حرم و حریم در سوریه و عراق جان دادند و شهید شدند اما بازار سوریه و عراق را کشورهای دیگر تصاحب کردند و شما نتوانستید کاری انجام دهید.
 او تاکید کرد: امروز با ارائه آمار اشتغال، مشکل حل نمی‌شود. بیایید آمار بیکاران را بدهید تا مشخص شود، چه تغییری کرده است. برای دوری از تجمل باید فرهنگ اقتصاد مقاومتی پیاده شود
نماینده مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: نمی‌خواهد به‌دنبال امریکا و اروپا و کشورهای دیگر بروید. این بازار وسیع کشورهای منطقه که از همه جای دنیا‌ آمدند و آن را اشغال کردند و سهم ما حداقلی است را دریابید.
او با اشاره به روایتی از امیرالمونین (ع) گفت: هیهات که گرسنگی من، مرا به طرف انتخاب یک غذای لذیذ بکشاند در حالی که در گوشه‌ای از بیابان حجاز، گرسنه‌ای وجود داشته باشد که یک قرص نان هم برای خوردن نداشته باشد.
علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مدیریت من نسبت به جامعه، ریاست من بر این مردم، به دست گرفتن مدیریت اقتصاد این مردم اقتضاء می‌کند که من تا وقتی گرسنه‌ای در کشور است، غذا  نخورم، نه به‌واسطه تقوی و عابد بودنم.
او تاکید کرد: مدیران باید به‌سمت تنزل دادن سطح زندگی تا پایین‌ترین افراد قشر محروم جامعه پیش بروند. این آقا در تفریح نوروزی خارج از کشور نمی‌تواند کسی باشد که جامعه را اداره کند.
خطیب نماز جمعه مشهد مقدس اعلام کرد: باید بتوانید فرهنگ اقتصاد مقاومتی را پیاده کنید. نمی‌توانید دم از اقتصاد مقاومتی بزنید، در حالی که خودتان همرنگ اقتصاد مقاومتی نیستید.
وی افزود: شب عید است، در مقام نو کردن منزل و تعویض اتومبیل درنیایید. ببینید چقدر این تجمل‌گرایی مصرف دارد. این مصرف را در میان ضعفا توزیع کنید. او هم شب عید دارد.
 علم‌الهدی در پایان گفت: امیدوارم مسئولان سعی در این داشته باشند که فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در جریان زندگی ظاهری خود پیاده کرده و فرهنگ اقتصاد مقاومتی در زندگی‌شان، رنگی دقیق داشته باشد.