مسعود رشید

مسعود رشید – دودگرفتگی ۵ زن و مرد در نازی‌آباد + تصاویر

۲۰ اسفند ۱۳۹۶

دودگرفتگی ۵ زن و مرد در نازی‌آباد + تصاویر

 

به گزارش مسعود رشید، چهارراه دخانیات، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران نیروهای عملیات ایستگاه‌های ۹۵ و ۸۲ را به همراه گروه نجات ۶، خودروی نردبان هیدرولیکی و تشک نجات به محل حادثه اعزام کرد.

جعفر شکرانه مهربانی؛ افسر آماده منطقه هفت عملیات که در محل حادثه حضور داشت، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: محل حادثه یک ساختمان مسکونی پنج طبقه تک واحدی به وسعت ۸۰ مترمربع بود که طبقه سوم آن از قسمت آشپزخانه کاملاً شعله‌ور شده و آتش در حال سرایت به نقاط دیگر بود.

وی افزود: آتش‌نشانان با رعایت اصول ایمنی و قطع برق و گاز ساختمان و مجهز شدن به دستگاه تنفسی به دو تیم عملیاتی تقسیم شدند و به جستجوی محبوسان احتمالی و خاموش کردن شعله‌های آتش اقدام کردند.

مهربانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از جست‌وجوی کامل در طبقات، پنج نفر از ساکنان شامل سه مرد ۳۵، ۴۵ و ۴۶ ساله و دو خانم ۱۱ و ۴۶ ساله را که دچار دودگرفتگی شده بودند، از ساختمان خارج کرده و اقدام به تخلیه دود از ساختمان به وسیله فن مکانیکی کردند.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛: آتش‌نشانان با تحویل مصدومان به تیم پزشکی حاضر در محل و اطمینان از عدم وجود شعله‌های پنهان، پس از ارائه تذکرات ایمنی لازم به ساکنان به مأموریت خود پایان دادند.