مسعود رشید

مسعود رشید – افزايش رضايتمندي مشتريان از خدمات نوروزي ايساكو در سال ۹۷

۲۲ فروردین ۱۳۹۷

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۴

افزايش رضايتمندي مشتريان از خدمات نوروزي ايساكو در سال 97

 

به گزارش ايران خبر، سيدرضا حسيني در نشست خبري با حضور رسانه ها از افزايش رضايت مشتريان از خدمات امدادي جشنواره نوروزي از عدد ۸۱٫۵۵ در سال ۹۶ به عدد ۸۷٫۳۱ در سال ۹۷ خبر داد و گفت: برنامه ريزي براي اجراي جشنواره نوروزي را از دي ماه آغاز و با شناسايي مسيرهاي پرتردد، با همكاري امدادخودرو و ساپكو اقلام و قطعات پرمصرف را براي توزيع در اين مسيرها ارسال كرديم.
وي افزود:‌ در جشنواره نوروزي ايساكو در سال ۹۷ بيش از ۶۰ هزار خدمت امدادي و حمل خودرو ارايه شده كه ۲۵۰۰ خدمت براي خودروهاي خارج از شبكه ايران خودرو بوده است.

حسيني ادامه داد: در حوزه امداد خودرو نيز با ارايه خدماتي نظير امدادپلاس سعي بر ارايه خدمات مناسب به مشتريان داشته ايم.

وي اعزام ۲۲۲ امدادگر دو منظوره را از جمله طرح هاي نوين ايساكو عنوان كرد و گفت: ‌امدادگر دومنظوره در صورت عدم رفع مشكل در محل نسبت به حمل خودرو اقدام مي كند كه اين موضوع موجب صرفه جويي در زمان مشتري و جلوگيري از حمل غيرضروري خودروها شده است.

حسيني با بيان اين كه در جشنواره امسال نسبت به سال گذشته بهبودهاي زيادي را تجربه كرديم گفت: ميانگين مدت زمان تعميرات را به ميزان ۱۴ درصد كاهش داده و به كم تر يك روز رسانده ايم. 

وي كاهش قابل توجه شكايت عدم پذيرش در سال ۹۷ را از ديگر بهبودهاي خدمت رساني در نوروز امسال دانست و گفت: در اين زمينه شاهد كاهش ۷۹ درصدي بوده ايم.

حسيني اضافه كرد: ميانگين زمان انتظار براي ارسال قطعه نيز با كاهش ۴۰ درصدي به يك روز رسیده است.

مديرعامل ايساكو با بيان اين كه بيش از ۷ هزار نفر براي خدمت رساني در جشنواره نوروزي بسيج شدند تا خدمات مناسبي را به مشتريان ارايه كنند گفت: با نظارت ها و بازديدهاي محسوس و نامحسوس ايرادات احتمالي را رفع كرده ايم.

وي به طرح هاي نوين اجرا شده در جشنواره نوروزي اشاره كرد و گفت:‌ نصب سيستم GPS بر خودروهاي ناوگان امداد، نمايش آنلاين بر سايت ۱۴۱٫IR، خريد آنلاين اشتراك از طريق اپليكيشن آپ و ارايه خدمات در جزاير كيش و قشم از جمله اين طرح ها بوده است.

وي تاكيد كرد:‌ جدابيت كالاي ايراني براي مشتريان در استفاده از خدمات پس از فروش مناسب است كه ايران خودرو تلاش مي كند با ارايه خدمات متنوع هموطنان را به استفاده از محصول ايراني ترغيب و تشويق كند.

گفتني است جشنواره خدمات نوروزي گروه صنعتي ايران خودرو از ۲۶ اسفندماه ۹۶ آغاز و تا ۱۴ فروردين ۹۷ ادامه داشت. در اين طرح ۳۸۰ نمايندگي مجاز گروه صنعتي ايران خودرو به همراه۲۲۰۰ اكيپ  امدادرساني و حدود ۱۸۰ فروشگاه مجاز لوازم يدكي به صورت شبانه روزي به شهروندان در سراسر كشور خدمت رساني كردند.