مسعود رشید

مسعود رشید – اجرای طرح جدید ترافیک از ابتدای اردیبهشت

۲۷ فروردین ۱۳۹۷

به گزارش مسعود رشید#معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک از اول اردیبهشت ماه اجرا می‌شود، گفت: تا شب گذشته ۷۵ هزار خودرو در طرح ترافیک جدید ثبت شده‌اند.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن پورسیدآقایی در پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا زمانی‌که شورای شهر افزایش کرایه‌ها ر ا به تصویب نرساند و به تأیید فرمانداری تهران نرسد، هیچ‌گونه افزایش کرایه نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مقدار افزایش کرایه‌ها با توجه به اینکه هنوز به تأیید شورای شهر نرسیده مشخص نیست، عنوان کرد: پیشنهادی که شهرداری تهران ارسال کرده این است که برای مسیرهای مختلف‌، جدول‌های جداگانه‌ای در نظر گرفته‌ که در هر مسیر چه میزان نرخ کرایه افزایش پیدا کند و در صورت تأیید شورای شهر، جدول آن را منتشر خواهیم کرد.

افزایش کرایه تاکسی ها براساس طول مسیر

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه میزان کرایه‌های تاکسی درصدی افزایش نیافته است، عنوان کرد: میزان افزایش کرایه ها بر اساس طول مسیر صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر شارژ یک میلیونی حساب‌های طرح ترافیک بعضی افراد تصریح کرد: گروه‌هایی که سهمیه کامل یک سال را برای ورود به طرح ترافیک درخواست کنند، می‌توانند حساب کاربری خود را تا یک میلیون تومان شارژ کنند و با توجه به اینکه ورود به محدوده طرح ترافیک در طول یک سال به حدود سه تا چهار میلیون تومان می‌رسد و ممکن است افرادی که سالانه طرح ترافیک دریافت می‌کنند با کمبود موجودی مواجه شوند، بنابراین پیشنهاد داده شده است که تا یک میلیون تومان این حساب‌ها را شارژ کنند که با مشکلی مواجه نشویم.

نیازی به شارژ یک میلیونی حساب طرح ترافیک از سوی جانبازان و خبرنگاران نیست

وی با تاکید بر اینکه اگر میزان شارژ افراد اضافه بیاید، می‌توانند برداشت کنند، گفت: گروه‌های دیگر مانند جانبازان و خبرنگاران نیاز به شارژ یک میلیون تومانی ندارند.

تخفیف ۵۰ درصدی آژانس ها و وانت بارها

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره تخفیف ۵۰ درصدی به راننده آژانس‌ها برای دریافت طرح ترافیک تصریح کرد: با تصویب شورای شهر و فرمانداری، آژانس‌ها،‌ وانت‌بارها و مشاغلی که کارشان حمل‌ و نقل عمومی است ۵۰ درصد تخفیف دریافت می‌کنند.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه این طرح از اول اردیبهشت ماه اجرا می‌شود؛ خاطرنشان کرد: تا شب گذشته ۷۵ هزار خودرو در طرح ترافیک جدید ثبت شده‌اند.

وی افزود: ثبت‌نام دریافت طرح ترافیک باز است و محدودیت نداریم، ولی کسانی که می‌خواهند از اول اردیبهشت‌ماه طرح داشته باشند، باید نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند.